.ako na prirodzené vlny & automatická kulma Philips

Už nejaký ten piatok obľubujem vo vlasoch vlny. Okrem toho, že sa v nich cítim prirodzenejšie ako v rovných vlasoch, sú omnoho ľahšie na úpravu. Aspoň pre mňa! Keď si vlasy vyžehlím, vydržia mi pekne hladké len pár hodín. Po čase sa začnú zhlukovať, konce sa mi vytáčajú do strán a vyzerajú „zvädnuto“. Áno, sú dni, kedy mi rovný hladký účes vyhovuje, no omnoho radšej mám slobodu, ktorú ponúkajú vlnité účesy.

Po natočení mám vo vlasoch vždy pekný objem a vyzerajú dobre aj niekoľko dní za sebou. Kým v deň, keď si ich natočím, sú kučery divoké a definované jedna za druhou, ďalší deň sú zase pravidelné, splývavé a jemné. Pokiaľ ich poriadne rozčešem kefou, pekne do seba zapadnú a z kučier sa stanú vlnky. Ak sa mi už nepáčia, pohodlne ich zopnem pár sponkami do ležérneho účesu.

Automatická kulma Philips ProCare

Práve moja záľuba vo vlnitých účesoch bola hlavným dôvodom, prečo som kývla na testovanie kulmy Philips ProCare. A úprimne, bola to aj zvedavosť! S automatickou kulmou som doteraz žiadnu skúsenosť nemala a bola som zvedavá, čo dokáže „vyčarovať“. Doteraz som stále používala len klasickú kulmu, okolo ktorej som musela vlny obtáčať manuálne. Vlny som tak mala vždy pod kontrolou a presne som vedela, ako budú vo výsledku vyzerať. V prípade automatickej som si to však vôbec nevedela predstaviť. Hlavica, ktorá mi sama stočí vlasy do valca a „vypľuje“ vlnu? Zdalo sa mi to trochu odvážne a spočiatku som tomu vôbec neverila.

Po „testovačke“ však musím uznať, že som príjemne prekvapená. Vlny síce v mojom prípade neboli také, aké ich mávam s klasickou kulmou, no o to viac sa mi páčil výsledok. Na mojich kratších vlasoch vytvorila kulma prirodzené strapatejšie vlny, ktoré vyzerajú presne ako tie, ktoré som mávala, keď som bola mladšia.

Ako sa s ňou pracuje?

Manipulácia s kulmou je veľmi jednoduchá. Vlasy som natáčala po tenších pramienkoch, ktoré som jeden po druhom vkladala do valca. Ten si pramienok vždy sám po stlačení tlačidla stočí a po tom, čo ho zohreje, automaticky uvoľní. Kulma sa dá nastaviť na tri teploty (180 °C – 210 °C – 230 °C) a tiež tri rôzne časy (12 s – 10 s – 8 s). Teplotu som nastavovala v mojom prípade na 180°C, keďže mám vlasy po melírovaní oslabené a prílišné teplo im neprospieva. Vyššiu teplotu však pri mojom type vlasov ani nie je treba, keďže ich mám jemné a sú natočené hneď. Čas som volila najnižší. Okrem spomínaného dôvodu jemných vlasov som chcela tiež zistiť, aký bude výsledok v prípade, že sa ponáhľam a potrebujem vlasy natočiť rýchlo.

Na kulme sa dajú rovnako zvoliť smery natáčania, mne však najviac vyhovoval mix smerov, vďaka ktorému boli vlny nepravidelné a so „strapatým“ efektom. Priznám sa, že najskôr som sa veľmi bála, že sa mi vlasy do kulmy zamotajú a skončím s odstrihnutou dvojcentimetrovou šticou na temene hlavy. Po vyskúšaní však musím uznať, že nič také nehrozí a keramický valec, ktorý sa okrem iného aj extrémne rýchlo nahrieva, je úplne bezpečný. Kulma nemá kefkový motor, vlasy natočí bezproblémovo a výsledok je za mňa viac než uspokojivý. Najkrajšie boli v mojom prípade vlny z prameňov, ktoré mám dlhšie, s tými krátkymi to vyzeralo trošku rozpačito.

Okrem výsledku sa mi veľmi páči aj dizajn samotnej kulmy, ktorý je veľmi jemný a ženský. Kombinácia bieleho tela a detailov z ružového zlata vyzerá elegantne a v kúpeľni nepôsobí ako „opacha“, ale ako jej prirodzená súčasť. S automatickou kulmou Philips som celkovo veľmi spokojná a teším sa, že mám konečne recept na to, ako a s čím docieliť krásne prirodzené vlny!

Love, peace and hair Ivanka

Dnešný článok vznikol v spolupráci so značkou Philips.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.